Marka Hörmann od lat pasjonuje się dziedziną budowlaną a także jest najogromniejszym przemysłowcem bram garażowych, oraz napędów. Marka Hörmann jest firmą rodzinną działającą na dystansie dziesięcioleci. Tworzy warunek najnowszych rozstrzygnięć a także najlepszej gatunkowości artykułów.

Spółka Hörmann jest kierowana już przez trzecie oraz czwarte pokolenie wnuków, i prawnuków inicjatora marki, Augusta Hörmann.

Wspólnikami ponoszącymi osobistą odpowiedzialność są Thomas J. Hörmann, Martin J. Hörmann i Christophe Hörmann. Grupa Hörmann Polska sp. z o.o. istnieje od 1992 roku. Naczelna siedziba spółki umiejscowiona jest w Komornikach pod Poznaniem. We wspomnianym miejscu poza sekretariatami centrali, mieszczą się również magazyny o powierzchni 5 tysięcy metrów kwadratowych.

Ponadto, spółka posiada cztery agentury w Poznaniu, Warszawie, Sosnowcu i Gdańsku. W sumie spółka zatrudnia w nich ponad stu wysoce wykwalifikowanych etatowców. Hörmann Polska sp. z o.o ma sporą sieć partnerów handlowych na terenie całego obwodu. Gwarantuje ona błyskawiczny a także fachowy serwis oraz zapewnia sprzyjającą, umiejętną obsługę konsumenta.